Chłodnictwo przemysłowe

Przewodnik po systemie HVAC

kwi 26 2021

Dla tych przyjaznych piecowi właścicieli domów:

Rodzaj pieca w Twoim domu zależy od rodzaju paliwa, które jest łatwo dostępne w Twojej okolicy. Możesz zastąpić piec olejowy piecem na propan lub gaz ziemny, jeśli taki jest Twój wybór.

Dla tych właścicieli systemów kotłowych:

Kotły ogrzewają wodę, która jest przewodzona przez grzejniki, systemy promienników podłogowych lub cewkę.

Istnieją 3 kryteria do rozważenia przy zakupie nowego kotła mieszkalnego:

  1. Rozmiar - Ogólna zasada kciuka dla określenia wielkości trzeba jest rzeczywiście oparte na klimacie mieszkasz w. Rysunek około 20 BTU na stopę kwadratową dla ciepłego klimatu, 35 dla klimatu umiarkowanego i 50 BTU na stopę kwadratową w chłodniejszym klimacie.
  2. Sprawność - Sprawność kotła mierzona jest roczną sprawnością wykorzystania paliwa. AFUE jest miarą skuteczności urządzenia w przekształcaniu energii zawartej w paliwie na ciepło w ciągu typowego roku.
  3. Wentylacja - Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednią wentylację. Powinieneś być świadomy przepisów dotyczących wentylacji kotła gazowego. Technik HVAC jest najlepszy, aby pomóc w kwestiach wentylacji i jak zapobiec zatruciu tlenkiem węgla.

Furnace Compare wziął czas, aby porównać główne marki pieców i wymienia swoje najlepsze 19 wyborów w oparciu o opinie konsumentów.

Korzystanie z pompy ciepła:

Pompy ciepła, jako część systemu centralnego ogrzewania i chłodzenia, wykorzystuje powietrze zewnętrzne zarówno do ogrzewania domu w zimie i chłodzenia go w lecie. Są to urządzenia mechaniczne wykorzystywane do przenoszenia energii cieplnej ze źródła do innego miejsca.

Istnieją trzy główne rodzaje pomp ciepła, a mianowicie, źródła gruntowe, źródła powietrza i źródła wody. Właściciele domów wolą te urządzenia, ponieważ pojedyncza jednostka może być więcej niż wystarczająco, aby ogrzać cały dom.

Następna w kolejności jest klimatyzacja...

Mówiąc najprościej, klimatyzacja pobiera ciepło z jednego obszaru i przenosi je do innego. Dwie główne części składowe centralnej jednostki klimatyzacyjnej to:

1. skraplacz (umieszczony na zewnątrz)

2. jednostka parownika (zamontowana na centralce wentylacyjnej lub piecu)

Razem "wydobywają one ciepło z powietrza w pomieszczeniu za pomocą technologii chłodniczej".

Jeśli chodzi o klimatyzację, istnieją opcje dla każdego domu.

Rodzaje klimatyzatorów

Klimatyzatory centralne - cyrkulują chłodne powietrze poprzez system kanałów nawiewnych i powrotnych. Okres eksploatacji wynosi około 15-20 lat.

Okno/pokój - jednym z najbardziej popularnych systemów chłodzenia są klimatyzatory okienne. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia chłodzące są instalowane w oknie. Są one energooszczędne i pozwalają na chłodzenie jednego pomieszczenia w domu. Żywotność: 10-15 lat.

System Mini Split - to kolejna forma ogrzewania i klimatyzacji, którą można zainstalować w nowych domach lub retro fit w starszych domach. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy mają systemy kotłów. Zapewnia strefowe chłodzenie bez konieczności prowadzenia prac kanałowych. Żywotność w przybliżeniu 12-15 lat.

Centralne klimatyzatory używają tych samych kanałów, które są używane przez system grzewczy. Okna i systemy Mini Split nie potrzebują kanałów wentylacyjnych. Mogą one zapewnić chłodzenie w miejscach, które są trudno dostępne, takich jak strychy.

Dodatkowo, czy jesteś kupującym dom po raz pierwszy?

AmeriFirst napisał artykuł dla Ciebie...

Kupno pierwszego domu jest dużym doświadczeniem edukacyjnym. Posiadanie i utrzymanie domu wymaga zupełnie innego poziomu inwestycji. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o system HVAC.

ROZDZIAŁ 2

Konserwacja systemu HVAC

FirmaHouselogic stworzyła łatwą listę kontrolną konserwacji systemu HVAC, aby utrzymać system ogrzewania i chłodzenia w jak najlepszej kondycji. Niektóre sugestie można wykonać natychmiast, inne co miesiąc, sezonowo lub co roku.

Skuteczny i wydajny system ogrzewania domu jest Twoją najlepszą obroną przed żywiołami zimy i tymi zbyt gorącymi dniami lata.

Konserwacja systemu HVAC jest ważna dla przedłużenia żywotności systemu, jak również dla zapewnienia, że działa on z maksymalną wydajnością.

Wykonywanie przeglądów i podstawowej konserwacji systemu HVAC powinno odbywać się co najmniej dwa razy w roku, raz jesienią i raz wiosną. Zapewnia to, że jednostki grzewcze i klimatyzacyjne są gotowe do intensywnego użytkowania zimą i latem przed szczytem wykorzystania.

Wskazówki dotyczące konserwacji systemu HVAC

Konserwacja klimatyzacji: Ostateczny przewodnik

Czy Twój system HVAC jest gotowy na sezon chłodniczy?

Lista kontrolna konserwacji HVAC: 31 rzeczy, które należy kontrolować co roku

Konserwacja i naprawa klimatyzacji Przewodnik dla właścicieli domów

Jak konserwacja pieca latem może cię uratować tej zimy?

Konserwacja klimatyzatora na koniec sezonu

"To prawda, że wydajność i komfort to dwie główne korzyści płynące z konserwacji HVAC, ale to, co naprawdę wywołuje uśmiech na twarzy właściciela nieruchomości, to niesamowite korzyści związane z oszczędnością pieniędzy". Lifehack.org ma kilka wspaniałych, oszczędzających pieniądze korzyści płynących z letniej konserwacji HVAC.

Jako właściciele domów, jest prawie niemożliwe, aby uniknąć problemów z HVAC. Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów HVAC jest niewystarczający przepływ powietrza lub słaby przepływ powietrza.

Łatwym rozwiązaniem dla właściciela domu jest sprawdzenie filtrów. Im czystszy filtr - tym lepszy przepływ powietrza. Wymiana filtra w piecu jest jedną z najtańszych czynności konserwacyjnych w domu, przynoszącą jedną z największych korzyści.

Oferta bonusowa: Bezpłatne przypomnienie o wymianie filtra powietrza. Nigdy więcej nie zapomnij o wymianie filtra powietrza, dzięki powiadomieniu wysyłanemu do Twojej skrzynki pocztowej, gdy nadejdzie czas wymiany filtra!

Regularna wymiana filtra powietrza przedłuża żywotność pieca, poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i obniża rachunki za energię.

Wielu właścicieli domów zapomina o wymianie lub czyszczeniu filtra powietrza w systemie ogrzewania i chłodzenia. Skutkiem tego mogą być kosztowne naprawy.

Zebraliśmy kilka najlepszych zasobów, które pomogą utrzymać Twój system HVAC.

3 przyczyny krótkich cykli w klimatyzatorze

Rozwiązywanie typowych problemów z klimatyzacją przed wezwaniem serwisanta

Klimatyzator nie włącza się? Wypróbuj te wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów HVAC

Dlaczego moja klimatyzacja pracuje bez przerwy?

Każdy członek rodziny z astmą lub problemami związanymi z oddychaniem będzie cierpiał z powodu złej jakości powietrza wynikającej z zanieczyszczonego filtra powietrza. Wymiana filtra przedłuży żywotność systemu ogrzewania i chłodzenia oraz poprawi jakość powietrza w Twoim domu.

Co prowadzi nas do naszego następnego rozdziału...

Udostępnij